Bağcılar Şafak Hastanesi

E-Sonuç

+90 212 630 45 45

Dil Seçin:

ArabicDutchEnglishGermanTurkish

Özel Bağcılar Şafak Hastanesi

Demirkapı, Velioğlu Cad. No:77 Bağcılar

WhatsApp Destek Hattı

+90 212 630 45 45

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği (Rinoplasti, Rhinoplasti) en çok tercih edilen estetik operasyonların başındadır. Özellikle burnunun şeklinden rahatsız olan kişilerin tercih ettiği burun estetiği, sadece görünümü düzeltmek için yapılmaz. Aynı zamanda burun kemiğinin eğriliği, nefes alma problemi ve geniz eti gibi sorunlar yüzünden de burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği ameliyatı hem estetik hem de fonksiyonel sorunların çözülmesi için önemli bir operasyondur.
Burun estetiği ameliyatı kişinin hayatını değiştirebilir, mutlu edebilir ve öz güveninin artmasını sağlayabilir. Ancak bunların olabilmesi için kişinin öncelikle neyi istediğine karar vermesi şarttır. Aslında burun estetiği ameliyatı mükemmeli aramayan ve ortaya çıkacak sonucun çok büyük değişimlere neden olmayacağını anlayan kişiler için uygundur. Burun estetiğinde istediğiniz burun şekli size uygun olmayabilir veya hayatı fonksiyonları kısıtlayabilir. Bu nedenle de sorunlarınızın çözüme ulaşacağını, ancak bunun mucize olmayacağını kabul etmek önemlidir.
BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI YAŞI
Burun estetiği ameliyatı için burnun gelişimini tamamlamış olması tercih edilir. Bu durumda kızlar için 17, erkekler için ise 18 yaş ve sonrası burun estetiği ameliyatı için uygun yaştır. Ancak sadece yaş burun estetiği için kabuk gören bir etken değildir. Aynı zamanda kişinin psikolojik anlamda hazır olması ve bu olgunluğa erişmiş olması da gerekmektedir. Yüzde yapılacak bu estetik ameliyatın kalıcı olacağını anlamak ve ruhsal anlamda buna hazır olmak şarttır. Rhinoplasti ameliyatı için uygun olmayan adayların özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;
Burun şeklinde bozukluk yok denecek kadar az
Solunum problemi yok
Burnunun görünümünün kötü olduğuna dair fikirleri abartılı
Ameliyat olup olmamak arasında gidip gelir
Her zaman mükemmeli ister
Sosyal ilişkilerinde sorunlar vardır
Ameliyatın ardından hayatının tamamen değişeceğini düşünür
Sorunlarının kaynağının dış görünüşü olduğunu iddia eder
Daha önce başvurduğu doktorları suçlar
Şüpheci davranışları vardır