Meme Büyütme Nedir?

Meme Büyütme ameliyatı, memelerin hacminin büyütülerek yeniden şekillendirildiği ameliyata verilen isimdir. Bu ameliyat, kişinin kendisinden yağ alınması ya da silikon protez kullanılması ile gerçekleşir.

Memelerin büyütülmesi operasyonu, mutlaka steril bir hastane ortamında ve alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Hastanede ve genel anestezi altında gerçekleştirilen 1 buçuk 2 saatte gerçekleştirilen bu operasyonda, meme protezinin memelere yerleştirilebilmesi için ortalama 4-5 santimetrelik bir kesi yapılır. Bu kesi;

 1. Meme alt kıvrımı,
 2. Koltuk altı bölgesi,
 3. Meme baş kısmı

gibi bölgelere yapılabilir. Kesinin yapıldığı yerden, meme protezi, meme dokusuna ya da göğüs kasının arka bölgesine yerleştirilir. Kesi yeri, daha sonra dikiş atılarak kapatılır. Ameliyattan sonra dikiş izi, zaman geçtikçe küçülerek görünmez hale gelir.

Silikon meme protezlerinin farklı dolgu içerikleri bulunur. Kişi için hangi protezin uygun olduğuna cerrah karar verebilir. Bu karara, hastanın durumu ve memenin dokusu gibi durumlar etki eder.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Amaçlarla Yapılır?

Augmentasyon plastisi olarak da bilinen memelerin büyütülmesi ameliyatı, memelerin hacmini arttırmak için yapılan cerrahi bir operasyon türüdür. Kişi, meme büyütme operasyonununda memelerine yağ enjeksiyonu veya silikon taktırarak memelerini büyütmüş olur. Bu operasyonda meme büyütmede kullanılacak meme implantları; meme dokusu ya da göğüs kaslarının altına yerleştirilir.

Bazı kadınlarda memeler vücut yapısına göre daha küçüktür. Ya da memelerinden birinin diğerinden daha büyük ya da daha küçük durması gibi simetrik olmayan bir yapıya sahiptir. Çok az bir kesim olsa da bazı kadınlarda da meme dokusu doğuştan beri yoktur. Kadınlar meme büyütmeyi bu sebeplerle de isteyebilmektedir.

Kimlere Meme Büyütme ve Silikon Yapılamaz? Hangi Yaş Uygundur?

Memelerinin hacim ve boyutunu değiştirmek isteyen 18 yaş üzerindeki herkes memelerini büyütmek için operasyon geçirebilir. Eğer, bu durumdan psikolojik olarak kötü etkilenildiyse 16-18 yaş aralığında bulunan genç kızlar aile rızası ile bu ameliyatı yaptırabilir.

Memelerin büyütülmesinde üst yaş sınırı yoktur. Bununla birlikte bazı geçici dönemlerde de meme büyütme operasyonunun yapılabilmesi için o dönemin atlatılması gerekmektedir. Ya da bazı kişilerin çeşitli rahatsızlıklarından ötürü bu ameliyat tavsiye edilmemektedir. Örneğin;

 • Emziren kadınlar emme devam ettiği sürece bu operasyonu yaptıramaz. Emzirme dönemi sonlandırıldıktan az 6 ay sonra ameliyat olabilir.
 • Hamile veya hamilelik riski taşıyan kişiler bu operasyonu yaptıramaz.
 • Kronik romatizmal hastalıklar veya kolajen doku hastalığı olan kişiler,
 • Kalp pili taşıyan kişiler,
 • Keloid ve yara iyileşmede sorun yaşayan kişiler,
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler,
 • Şeker hastalığı olan kişiler,
 • Kanser tedavisi devam eden kişiler

için memelerin büyütülmesi veya memelere herhangi bir şekilde müdahale edilecek herhangi bir cerrahi operasyon önerilmez.

Meme Büyütme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Memelerin büyütülmesi estetiği, 18 yaş üzeri herkes için uygundur. Bununla birlikte 16-18 yaş aralığında bulunan genç kızlar da eğer psikolojik olarak durumlarından rahatsızlık duyuyorlarsa aile rızası ile bu ameliyatı yaptırabilirler. Memelere müdahale edilerek büyütülmesi;

 • Meme boyutu genetik sebeplerle küçük olan veya meme dokusu hiç olmayanlar,
 • Emzirme döneminden sonra memeleri sarkan,
 • Her iki memesi arasında ebat olarak farklılık olan,
 • Fazla kilo kaybı sebebiyle memelerinin içi boşalan,
 • Kanser sebebiyle bir ya da iki memesi alınmış kişiler

için uygun görülmektedir.

Meme Büyütme Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Memelerini büyütmek isteyen hastaların ameliyat öncesinde dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 • Ameliyat yapılacak kişi, en az 2 hafta öncesinde sigara ve alkol alımını durdurmalıdır.
 • Eğer kişi kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa bunu, mutlaka doktora bildirmelidir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, ameliyattan en az 10 gün önce kan sulandırıcı ilacı doktor kontrolünde kesmelidir. Hasta ilacı keserken asla tek başına hareket etmemelidir. Eğer doktor kontrolünde ilaç kesilmezse birçok komplikasyona neden olarak hastaya zarar verebilir.
 • Ayrıca meme estetiği yapılmadan önce mutlaka kronik rahatsızlıklar ve sürekli kullanılan ilaçlar doktora bildirilmelidir. Estetik cerrah verilen bu bilgilere göre ameliyatı doğru ve hatasız şekilde planlayabilir.
 • Operasyonla ilgili kaygı ve endişe durumlarınızı mutlaka doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir.
 • Genetik birtakım rahatsızlıklar da doktora mutlaka bildirilmelidir. Özellikle ailede kanser öyküsü varsa doktorun haberi olmalıdır.
 • Ameliyat öncesinde hastanın kan tahlilleri alınacaktır. Fakat bunun ameliyattan birkaç gün önce yapılmasında fayda var. Çünkü kan tahlillerinin sonucuna göre ek birkaç tahlil daha istenebilir.
 • Vitamin ve mineraller ameliyattan 4 gün önce kesilmelidir.
 • Ameliyattan en az 4 5 saat önce banyo yaparsanız pansumana kadar geçen süreçte kendinizi daha rahat hissedersiniz.
 • Ameliyattan 6 saat önce yeme içme tamamen kesilmelidir.
 • Ameliyat günü mutlaka baştan giymeli kıyafetler seçilmelidir.
 • Ameliyattan en az 2 saat önce hastanede olmanız gerekmektedir. Aksi halde yapılacak çizimler ve açılacak damar yolu için zaman yetmeyebilir.
İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında ağrı ve gerginlik oluşabilir. Bunlar olması beklenen doğal durumlardır. Ameliyat sonrası size kullanılan implantın kimlik kartı verilir. Bunu, önemli bulduğunuz belgeleri tuttuğunuz yerde saklamanız önerilir.

Ameliyattan 4 saat sonra içecek tüketebilirsiniz. Fakat katı gıda için en az 6 saat beklemeniz gerekmektedir. Alacağınız ilk yiyecekler, mümkünse hafif ve vücudu yormayacak yiyecekler olmalıdır. Eğer ameliyat sonrasında ağrılarınız tahammül edilecek gibi değilse sadece doktorun önerdiği ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. Farklı ağrı kesici ilaçlar kullanmanız beklenmedik bir etkiye yol açabilir.

Ameliyat bittikten sonra hastaya bir korse takılır. Bu korse, yaklaşık 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Ameliyattan sonraki 1 hafta boyunca hareketli davranışlardan kaçınarak evde mümkün olduğunca dinlenilmelidir. Ameliyat sonrası ilk duş, pansumandan sonra yapılmalıdır. Ameliyat bitimini takip eden haftanın sonunda, ödem, ağrı ve gerginlikler yavaş yavaş azalmaya başlar. 1 haftanın sonunda kişi, rahat hareket eder ve günlük yaşantısına geri dönebilir. Eğer kişinin işi, hareket gerektiren bir iş değilse 1 hafta sonra işine geri dönebilir. Fakat bu süreçte en az 8 hafta boyunca yoğun fiziksel hareketlerden kaçınarak hafif tempolu sporlar tercih edilmelidir.

Ameliyattan sonraki 10 gün boyunca kan sulandırıcı ilaç ya da vitamin-mineral destekleri kullanılmamalıdır.

Meme büyütme ameliyatından 1 ay sonra ameliyatı yapan cerrahınızın önerileri doğrultusunda masaj yapmaya çalışabilirsiniz. Bu masaj, 6 ay boyunca uygulanmalıdır. Masajı uygularken mutlaka doktor önerisine uyulmalı ve fazla masajın göğüslere zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Silikon Meme Protez Tipleri Nelerdir?

Meme protezi, hacmini kaybetmiş ya da istenilen hacimde olmayan meme dokusunun şekillendirilmesi amacıyla memelerin büyütülmesi estetiğinde kullanılır. Meme büyütme operasyonunda kullanılan protezler, implant ya da silikon olarak adlandırılır.

Meme protezlerinin dış bölümleri, sert bir silikonla kaplıdır. İç kısımları ise daha yumuşak ve jel kıvamındadır. Bu implant türleri, çeşitli fiziksel özelliklere sahiptir. Bu sebeple; şekil, büyüklük, içerik ve yüzey olarak farklı gruplara ayrılır.

İmplant türlerinin yüzey olarak düz ve pütürlü çeşitleri bulunur. Bu implantl türlerinde içerik; serum fizyolojik, silikon ya da cohesive jel olarak bulunur.

Silikon protezler, iki şekilde bulunur:

 1. Yuvarlak silikon protez
 2. Damla silikon protez.

Yuvarlak halde bulunan silikon protezlerin orta kısmı kalın bir yapıdadır. Şekil olarak yarım küreyi andırır. Yuvarlak silikon protez yerleştirildikten sonra memelerin süt bölgesinde dolgun bir görünüm elde edilir.

Damla görünümünde olan silikon protezler, yağmur damlalarına benzer bir şekle sahiptir. Damla silikon protezlerin, alt kısmı geniş üst kısmı ince bir yapıdadır. Damla silikon protez yerleştirildikten sonra memelerin alt kısmında bir dolgunluk görülür.

Damla silikon protezler, çoğunlukla istenilen meme görüntüsü vermesi ve şekil olarak daha uyumlu olması sebebiyle sıkça tercih edilir. Meme sarkmalarının az ve göğüslerin dikleştirilmeyeceği operasyonlarda kullanılır.

Peki, meme büyütme operasyonu geçirecek olan kişi hangisini yaptırmalı? Yuvarlak ya da damla şeklindeki silikon implantların hangi göğüs tipinde kullanılacağı, memelerin dokusuna bağlıdır.

Genellikle memelerin büyütülmesi estetiğinde bu operasyonun amacının memelerin büyütülmesi olduğu düşünülürse genellikle yuvarlak protezin tercih edildiği söylenebilir.

Meme dokusunun daha az olduğu durumlarda ise memelerin doğal bir görünüme sahip olması için damla silikon protezler de kullanılabilmektedir. Yukarıdan aşağıya doğru büyüyen bir görüntü elde edildiği için daha doğal halde durmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Memelerin büyütülmesi için yapılacak operasyon, 4 aşamadan oluşur.

 1. Bu ameliyatın ilk aşamasında meme protezinin konulacağı yere, protezin şekline ve büyüklüğüne göre 4-5 santimetrelik bir kesi açılır.
 2. Bu aşamada, kesi kullanılarak meme protezinin konulacağı cerrahi operasyon cebi oluşturulur.
 3. Hazırlanmış olan cebe en uygun protezler, proteze benzeyen yalancı protezlerle ölçüm seçilir.
 4. Son aşamada ise meme protezi cerrahi operasyonla önceden hazırlanmış cebe yerleştirilerek ameliyat tamamlanır.

Memelerin büyütülmesi estetiği öncesinde belirli bir aralıkta protezler seçilir. Farklı ebatta olan bu protezlerin kopyası cebe yerleştirilerek en estetik görünümlü proteze bakılır, en doğal ve iyi duran seçilir. Son aşamada ise aynı ebattaki gerçek protez yerleştirilerek ameliyat süreci tamamlanır. Eğer aksi gelişen bir durum olmazsa tüm bu aşamalar toplamda 1,5-2 saatte gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir  Burun Estetiği

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

Memelerin büyütülmesi ameliyatı, memelerin hacmini arttırmak için yapılan cerrahi bir operasyon türüdür.  Bu operasyonla kişinin memelerine yağ enjeksiyonu ya da silikon takılır. Böylece memeler büyütülmüş olur. Memelerin büyütülmesi operasyonu tamamlandıktan sonra ağrı, ödem ve gerginlik hissi olağan bir durumdur. Silikon protezin kas altına konulması nedeniyle veya meme protezinin çevre dokular üzerinde gerginliğe yol açması gibi sebeplerle ağrı oluşur. Ağrılar, ameliyattan sonraki 1 haftada yavaş yavaş azalmaya başlar. Eğer protezler kas altına değil de meme dokusunun altına yerleştirilirse ameliyattan sonra hissedilen ağrı daha az olur.

Meme büyütme ameliyatı iyileşme süreci kişiden kişiye değişir. Ameliyata girmiş herkes hastanede bir gece yatar. Ama eğer ameliyat sabah yapıldıysa hasta, gece taburcu edilebilir. Ameliyat sonrasında gerginlik hissi yoğun derecede hissedilir.

Omuz ve kolların rahat hareket edebilmesi de kısıtlandığından pektoral kas, gevşek hale gelerek ağrıların düzeyini kontrol eder. Ayrıca kişilerin ameliyattan sonra memelerinde hissizlik ya da aşırı duyarlılık da normal bir durum olarak görülür. Ameliyattan en az 4 hafta sonra ameliyatı yapan cerrahın önerisi doğrultusunda masaj yapmaya başlayabilirsiniz. Bu masaj, 6 ay boyunca uygulamaya devam edilmelidir. Masajı uygulama aşamalarında doktor önerisine uyulmalı ve fazla masajın göğüslere zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Ameliyat bittikten sonra hastaya sütyen görünümünde bir korse takılır. Bu sütyen yaklaşık 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Ameliyattan sonraki ilk hafta hareketli davranışlardan kaçınarak evde mümkün olduğunca dinlenilmelidir. Ameliyat sonrası il duş, pansumandan sonra alınmalıdır.

Ameliyat bitimini takip eden haftanın sonunda ödemi ağrı ve gerginlikler yavaş yavaş azalmaya başlar. 1 haftanın sonunda kişi, daha rahat hareket eder ve günlük yaşamına geri dönebilir. Eğer kişinin işi, masa başında çalıştığı bir işse 1 hafta sonra işine geri dönebilir. Fakat bu süreçte 2 ay boyunca yoğun fiziksel hareketlerden kaçınarak hafif tempolu yürüyüş ve sporlar tercih edilmelidir.

Ameliyat sonrası dikişlerin görünümü ve alınma süreci de oldukça merak edilir. Ameliyattan sonra dikişler, hiçbir müdahale gerektirmeksizin kendiliğinden erir. Bu sebeple, ameliyat sonrasında dikişler aldırılmaz. Hasta, ameliyattan 1 hafta sonra araba kullanmaya ve yürüyüşlere başlayabilir. Fakat yoğun sportif aktiviteler için en az 8 hafta beklenmelidir. Meme büyütme ameliyatından sonra solaryum ya da güneşlenme ise en az 3 ay sonra kısa süreli olarak yapılmaya başlanabilir.

Meme Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Memelerini büyütmek veya memelerine hacim kazandırmak isteyen kişiler, memelerini büyütecek bir operasyona girerler. Memelerin daha dolgun ve daha büyük görünmesi için yapılan bu ameliyatın sonucunda;

 • Memelerin büyütülmesi sonucu göğüslerinizin boyutu ve şekli değişir. Daha hacimli ve dolgun görünür.
 • Vücudunuzun dış formu değişir ve eğer ameliyat istenildiği gibi geçtiyse özgüveniniz tazelenir.
 • Ameliyattan sonra aşırı kilo kaybı ya da aşırı kilo alımı gibi durumlar sonucunda göğüslerinizin boyutu da etkilenir.
 • Eğer memelerinizin ameliyat sonrası görüntüsünden memnun kalmazsınız birkaç kere daha operasyon geçirebilirsiniz.

Meme estetiği ameliyatından yaklaşık 4 hafta sonra ameliyatı yapan cerrahınızın önerileri doğrultusunda göğüslerinize masaj yapabilirsiniz. Bu masaj, aksatılmadan en az 6 ay boyunca uygulanmalıdır. Masajı uygularken mutlaka doktorun önerilerine uyulmalı ve fazla masajın göğüslere zarar verebileceği unutulmamalıdır. Ameliyattan en geç 6 ay sonra memeler son haline kavuşmuş olacaktır.

Meme Büyütme Estetiği Fiyatları 2024

Memelerin hacmini arttırmak ve daha dolgun görünmesini sağlamak için meme büyütme ameliyatı tercih edilmektedir. Bu işlem, cerrahi bir işlem olup mutlaka estetik cerrah tarafından hastane ortamında yapılmalıdır.

Memelerin büyütülmesi estetiğinde; meme implantları meme dokusu ya da göğüs kaslarının altına yerleştirilir. Memelerin büyütülmesi bir memenin diğer memeyle aynı boyutta olmaması ya da memelerin olması gerekenden küçük olması gibi durumlarda tercih edilir. Ayrıca genetik yapı olarak doğuştan meme dokusu olmayanlar da bu operasyonu tercih etmektedir.

Meme büyütme estetiği fiyatları 2024 yılında uygulanacak yönteme göre değişiklik göstermektedir. Büyütme fiyatının öğrenilebilmesi için önce ön muayeneden geçmeli ve tam olarak ne istediğinize karar vermelisiniz.

Cerrahınızla ortak karar kıldığınız yöntemle memelerinizin büyümesi ameliyatının ne kadar tuttuğunu görebilirsiniz. Meme büyütme estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme büyütme ameliyatında riskler nelerdir?

Göğüslerini büyütme amacıyla meme estetiği geçiren kişiler ameliyat sonrasında birtakım risklerin de olabileceğini bilmelidir. Bu riskler; kanama, enfeksiyon, yaraların iyileşmesinin gecikmesi gibi durumlar olabilir. Ya da küçük bir ihtimal de olsa kullanılan silikon protezlerinin belirli bir süre sonra aşınma veya sertleşmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir.

İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme

Doğumdan sonra meme büyütme estetiğine ne zaman başvurabilirim?

Doğum ve emzirme döneminde sonrasında göğüslerini büyütmek için operasyon geçirmek isteyen kadınlar bunu ne zaman yapabileceklerini merak ediyor. Doğumdan sonra meme büyütme estetiğine en az 6 ay sonra başvurulabilir. Fakat emzirme gerçekleşecekse emzirme döneminde bittikten en az 6 ay sonra yapılmalıdır.

Meme büyütme işlemlerinde ne tür protezler kullanılmaktadır?

Memelerin büyütülmesi işlemlerinde kullanılacak protezler 2’ye ayrılıyor. Bunların ilki saline-filled yani içeriğinde tuzlu su olan protezler, bir diğeri ise silikon jel protezler. Her iki protezin dış bölümü silikon ile doludur fakat birinin içi tuzlu su ile doluyken diğeri silikon jel ile doludur.

Meme büyütme için protez dışında yağ enjeksiyonları kullanılabilir mi?

Memelerinin daha hacimli görünmesi için ameliyat olmak isteyen fakat silikon istemeyen kişilerin operasyonlarında silikon kullanılmayabilir. Eğer, kişinin vücudunda yeterli yağ dokusu varsa yağ dokuları alınarak memelere uygulanabilir.

Ameliyat sonrası ağrı-sancı olur mu?

Ameliyat sonrası ağrı, ödem ve gerginlik hissi oluşabilir. Bu, normal gelişen bir durumdur. Eğer ağrılar fazlaysa estetik cerrahın önerdiği ağrı kesici kullanılabilir.

Meme büyütme ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Meme büyütme ameliyatından önce bir kesi yapılarak silikon ya da yağ enjeksiyonu için alan çizilir. Kesi çizildiği için iz bir müddet görünür haldedir. Daha sonra zamanla görünümü silikleşir.

Büyütülen meme son haline ne zaman kavuşur?

Memelerin büyütülmesi için yapılan operasyonda ameliyat sonrası memelerin büyüdüğü hemen gözlenebilir. Şişlikler nedeniyle ilk ay göğüsler olması gerekenden %30 daha büyük görünür. Memenin son haline ulaşması ise 4 ile 6.aylar arasında gerçekleşir.

Meme büyütme ameliyatları riskli midir?

Memelerin büyütülmesi için yapılan göğüs estetiği de diğer cerrahi operasyonlar gibi bazı yan etkiler taşıyabilir. Kanama ve enfeksiyon gibi riskler bulunmaktadır. Fakat alınabilecek önlemlerle bu ihtimallerin oluşması da düşmektedir.

Meme protezi ameliyatı kas altına mı kas üstüne mi yerleştirilir?

Meme protezi ameliyatında silikonlar, meme dokusunun altına ya da kas altlarına yerleştirilebilir. Silikonların nereye yerleştirileceği uygulanacak olan yönteme bağlıdır.

Silikon koyulmuş memelerde his kaybı olur mu? Silikon protez kanser yapar mı?

Meme büyütme ameliyatlarında memenin kendisinde veya başında herhangi bir his kaybı oluşmaz.

Silikon protezler meme kanseri de dahil olmak üzere herhangi bir kansere yol açmaz.

Silikon mamografi çekimini etkiler mi? Silikonla mamografi çekilir mi?

Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmış olan kişilerin silikonla mamografi çekiminde herhangi bir problem bulunmamaktadır. Mamografi yapılırken oluşan sıkıştırılmış bölgenin de silikonlara herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Hamilelikte silikonlar çıkarılır mı? Silikonla emzirilebilir mi?

Meme estetiğinde büyütme amaçlı kullanılan silikonlar, meme dokusunun kendisine değil meme dokusunun altına ya da göğüs kasının altına yapılır. Meme dokusunda herhangi bir işlem olmadığı için silikonla emzirme yapılabilir.

Silikon protezlerin değiştirilmesi gerekir mi? Protezlerin ömürleri ne kadar?

Meme estetiğinde kullanılan silikon protezlerin kullanım süresi ömürlüktür. Fakat uzmanlar tarafından 10 yılda bir değişiklik ye yenilik önerilir.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonlar güvenli midir?

Meme estetiğinde kullanılan silikon protezler, vücut ile etkileşime girmez. Vücuda dokunmadığı için de herhangi bir zarara yol açmaz, güvenlidir.

Silikon protezlerin ömrü ne kadardır? Silikon protez alerji yapabilir mi?

Silikon protezlerin kullanım süresi ömürlüktür. Silikon protez vücuda temas etmediği için vücuda herhangi bir zararı bulunmaz.

Silikon protezler patlar mı?

Teknoloji geliştikçe sağlık alanında da yeni ve sürdürülebilir tedavi ve estetik durumlarında değişiklikler olmaktadır. Silikon protezler de son teknolojiye göre sağlam şekilde üretilmiştir. Eğer vücuda zarar verecek bıçak darbesi ya da kurşun yoksa patlama ihtimali yoktur.

Yazımızda memelerin büyütülmesi estetiği ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları açıkladık. Meme estetiği, mutlaka estetik cerrah tarafından steril bir ortamda yapılmalıdır. Kişi nasıl bir görünüm istediğini netleştirmeden bu operasyonu yaptırmamalıdır.

Meme büyütme ilgili aklınızda henüz yanıtlanmamış bir soru varsa bize ulaşarak tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir